III Konferencja Koalicji Prezesi-wolontariusze

Wolontariat kompetencji.

Jak dzielić się wiedzą i doświadczeniem?

25.11.2015, godz. 9.30–17.00, Hotel Sofitel Warsaw Victoria

przy ul. Królewskiej 11 w Warszawie

Prowadzący i Paneliści

Paweł Łukasiak

Prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, członek Rady Mentorów Fundacji Dobra Sieć. Akademią kieruje od sierpnia 1998 roku. Od ponad 20 lat aktywnie związany z trzecim sektorem. Stypendysta Fundacji Ashoka i Fundacji C.S. Motta. Ekspert w dziedzinie fundraisingu, społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i społecznego zaangażowania biznesu (CCI), twórca projektów CSR i CCI dla największych firm w Polsce. Autor i współautor wielu publikacji.
W 2011 roku odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Członek Rady Społecznej Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Krzysztof Kaczmar

Od 2012 roku prezes zarządu, a wcześniej przez 11 lat dyrektor Fundacji Kronenberga działającej przy banku Citi Handlowy. Wcześniej zajmował się komunikacją marketingową tygodnika „Polityka”. Członek zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Fundacji Dorastaj z Nami. Przewodniczący grupy inicjatywnej, a następnie pierwszy prezes zarządu Forum Darczyńców w Polsce. Członek European Association of Communication Directors oraz International Network of Financial Education przy OECD. Przewodniczący wielu konkursów społecznych, panelista krajowych i międzynarodowych konferencji dotyczących edukacji finansowej, wolontariatu pracowniczego, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz autor publikacji na ten temat. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Marzena Kacprowicz

Pomysłodawczyni aplikacji TuDu.org.pl – pierwszej w Polsce platformy crowdsourcingowej dla trzeciego sektora. Z wykształcenia polityk społeczny, z pasji – promotorka kreatywnego korzystania z internetu. Od 2011 roku związana z Fundacją Dobra Sieć, w której opiekuje się programem e-wolontariatu. Wymyśla i realizuje projekty, które wykorzystują potencjał internetu do prowadzenia rozmaitych działań społecznych, tworzy strony WWW i aplikacje, publikuje oraz prowadzi szkolenia m.in. z (e-)wolontariatu, bezpiecznej współpracy online i crowdfundingu. Jest zafascynowana społecznościami internetowymi i ich wpływem na życie w „realu” – to właśnie dzięki nim jest przekonana, że nowe technologie mogą być świetnym narzędziem do poznawania i zmieniania świata na lepsze.

Zdzisław Hofman

Trener kompetencji psychologicznych, socjoterapeuta, trener biznesu. Z zawodu nauczyciel biologii, z zamiłowania dziennikarz radiowy i wolontariusz. Związany nierozłącznie z edukacją i trzecim sektorem. Współtwórca i wieloletni prezes stowarzyszenia Klanza. Tutor w programie Liderzy PAFW – współpracownik Szkoły Liderów. Założyciel i prezes Fundacji Rozwoju Wolontariatu. Wieloletni kierownik programu PAFW „Projektor – wolontariat studencki”, jednego z największych programów edukacyjnych w Polsce. Autor i realizator programów doskonalenia zawodowego nauczycieli, animatorów kultury i liderów społecznych, także poza Polską. Pasjonat muzyki i arteterapii. Autor książek i artykułów o tematyce edukacyjnej, bloger.

Magdalena Klaus

Prezes zarządu Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Ukończyła andragogikę na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego i podyplomowe studia z doradztwa zawodowego. Trener Szkoły Biznesu i Doradztwa Personalnego Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys, autorka programów szkoleniowych i edukacyjnych dotyczących rynku pracy i ekonomii społecznej. W FISE od 2002 roku. W ramach realizowanych projektów animuje i koordynuje działania w obszarze ekonomii społecznej, wspiera rozwój i promocję przedsiębiorstw społecznych w Polsce (m.in. Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej, Konkurs na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia, Znak [eS] – certyfikat jakości dla przedsiębiorstw społecznych).

Artur Nowak-Gocławski

Założyciel i szef biznesowej Grupy ANG związanej z branżą finansową oraz Fundacji Będę Kim Zechcę, zaangażowany w wiele projektów społecznych, w tym m.in. w Koalicję Prezesi-wolontariusze, projekt Nienieodpowiedzialni.pl, Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych, członek Rady Ekspertów ThinkTank, zwolennik strategii biznesowych opartych o idee zrównoważonego rozwoju, zaangażowania społecznego i budowy wartości wspólnej. Laureat nagrody „Człowiek, który zmienia biznes 2014” przyznawanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Sebastian Grabowski

Dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego Orange Polska, ukończył Wydział Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej, a także Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i psychologię ogólną w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. W swojej pracy badawczej zajmuje się tematyką otwartych danych, interakcjami między użytkownikami sieci telekomunikacyjnych i internetu oraz zagadnieniami związanymi z otwartym rządem. Od 14 lat związany z branżą telekomunikacyjną, aktualnie w Orange Labs, międzynarodowej sieci ośrodków badawczo-rozwojowych. Współzałożyciel Open Middleware Community, programu zrzeszającego środowiska deweloperów, naukowców, dostawców technologii i firm IT, oraz twórca BIHAPI, ogólnopolskiej inicjatywy poświęconej tematyce otwartych danych. Prezes Fundacji ArchitectsPL zajmującej się m.in. wpływem otwartych danych na społeczeństwo. Aktualnie zaangażowany w multidyscyplinarne projekty innowacji społecznych opartych na nowych technologiach teleinformatycznych.

Piotr Bystrianin

Z wykształcenia psycholog międzykulturowy i trener. Od 2006 roku działa w Fundacji Ocalenie, w której na początku zajmował się organizacją zajęć dla dzieci w ośrodku dla uchodźców w Czerwonym Borze. Później zajmował się pomocą psychologiczną dla cudzoziemców w Warszawie i rozwijaniem wolontariatu w fundacji, a także sporządzaniem projektów. Odbył praktyki w londyńskim Refugee Council, w warszawskiej Powiślańskiej Fundacji Społecznej, brał udział w Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego w krakowskiej Willi Decjusza oraz współpracował z berlińskim Centrum Terapii Ofiar Tortur „bzfo e.V.”. W zarządzie Fundacji Ocalenie działa od 2010 roku, a od 2011 roku koordynuje prace warszawskiego Centrum Pomocy Cudzoziemcom, prowadzonego przez Fundację.

Magdalena Gera-Pikulska

Członek zarządu, dyrektor ds. polityki personalnej w T-Mobile Polska SA. Ukończyła Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny oraz studia podyplomowe z prawa pracy na Uniwersytecie Łódzkim. Absolwentka Central European University w Pradze. Laureatka konkursu Dyrektor Personalny Roku 2000. W T-Mobile Polska odpowiada za całokształt działań związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Buduje nowoczesne funkcje HR oparte na koncepcji business partneringu, wprowadza najwyższe, międzynarodowe standardy. Wprowadziła program Firma Przyjazna Pracownikom, wdrożyła model silnego przywództwa skoncentrowany na efektywnym budowaniu relacji, współpracy na poziomie międzynarodowym, wspieraniu transformacji i innowacji oraz realizacji celów biznesowych. Wspiera rozwój zawodowy kobiet w firmie oraz projekt międzynarodowej mobilności w ramach Grupy Deutsche Telekom. Aktywnie przyczynia się do rozwoju wolontariatu pracowniczego i odpowiedzialnego przywództwa, zachęcając do angażowania się w projekty, mające na celu niesienie pomocy innym.

Kinga Konkol

Absolwentka Wydziału Transportu Politechniki Radomskiej oraz studiów podyplomowych z zarządzenia zasobami ludzkimi dla menedżerów personalnych w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Kierownik działu obsługi klienta T-Mobile Polska SA. Zawodowo związana z branżą telekomunikacyjną od 1999 roku. Od 2001 roku pełni funkcje kierownicze, poczynając od kierownika zespołu, przez kierownika sekcji, do kierownika działu. Brała czynny udział we wdrażaniu nowych usług finansowych. Od 2006 roku współtworzyła dział telemarketingu. Zarządzała zespołem sprzedawców oraz zajmowała się monitorowaniem pracy kierowników i konsultantów. Absolwentka wewnętrznego programu rozwoju talentów. Obecnie odpowiedzialna za telefoniczną obsługę klienta w dziale obsługi klienta. Koordynuje proces rekrutacji, szkolenia sprzedażowego, współtworzy procedury związane z utrzymaniem klienta, monitoringiem i jakością rozmów.

Mariusz Gaca

Wiceprezes zarządu Orange Polska, absolwent Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy i Uniwersytetu Warszawskiego, ma również dyplomy MBA University of Illinois at Urbana-Champaign i AMP INSEAD. W Orange Polska (dawniej Grupa TP) od 2001 roku, najpierw jako dyrektor pionu multimediów odpowiedzialny za rozwój oferty dostępu do internetu dla rynku klientów indywidualnych, następnie od 2005 roku odpowiedzialny za rynek biznesowy Grupy TP. Od 2009 roku pełnił funkcję dyrektora wykonawczego Grupy TP odpowiedzialnego za sprzedaż i obsługę klienta oraz prezesa zarządu PTK Centertel do połączenia PTK Centertel z TP SA. Od listopada 2013 roku jest odpowiedzialny za rynek biznesowy Orange Polska. Od 2011 roku wiceprezydent organizacji Pracodawcy RP i przewodniczący Polskiej Sekcji BIAC przy OECD.

Grzegorz Nawrocki

Dziennikarz i prowadzący programy publicystyczne w TVP (m.in. „Punkt Widzenia”, Newsroom”, „Wywiady Jedynki”). Dwukrotny stypendysta brytyjskiego rządu w ramach “British Chevening Scholarship”, programu Fundacji Schumana „Leader in Civil Society” oraz BAS Top People Project w BBC World Service. Ukończył międzynarodowe staże dziennikarskie w  BBC i ITN w Londynie i Manchesterze.  Wiceprezes British Alumni Society w Polsce. Organizator i prowadzący cykl „Debaty Oksfordzkie” na UW, a także inicjator i wydawca cyklu debat ZDERZENIA organizowanych przez Oxbridge Society Poland oraz Polskie Radio RDC. Prywatnie  interesuje się teatrem słowa i dramą. Jest reżyserem słuchowisk radiowych.

Agnieszka Nida

Absolwentka stosunków międzykulturowych Azji i Afryki na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2013 roku jest związana z Fundacją dla Wolności, w której pracuje jako edukator i trener międzykulturowy. Zajmuje się tam również organizacją warsztatów międzykulturowych, o tematyce uchodźczej i fair play. Oprócz tego prowadzi zajęcia edukacyjne z elementami nauki języka polskiego i zajęć sportowych dla dzieci w ośrodku dla uchodźców na warszawskim Targówku. Zajęciom grupowym towarzyszy indywidualna praca z podopiecznymi i ich rodzicami. Od kilku lat bierze udział w międzynarodowych szkoleniach i wizytach studyjnych o tematyce uchodźczej w ramach programu Erasmus.

Gagik Grigoryan

Pochodzi z Gruzji, od trzech lat mieszka w Polsce. Absolwent Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się tematami migracji, komunikacją międzykulturową i polityką wschodnią. Pracuje jako mentor kulturowy w Fundacji Ocalenie, w której pomaga uchodźcom i imigrantom w rozwiazywaniu problemów dotyczących pobytu, dzieli się własnym doświadczeniem. Jego pasją są podróże, dzięki którym poznaje inne kultury i języki. To pozwala mu skuteczniej udzielać pomocy.

Kalina Czwarnóg

Absolwentka Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Już w trakcie studiów prowadziła warsztaty dotyczące kultur orientalnych. Była wówczas jedną z inicjatorek powstania nieformalnej grupy edukatorów „zORIENTuj się”. Z Fundacją Ocalenie jest związana od 2011 roku, w której na początku uczyła języka polskiego jako wolontariuszka, a potem koordynowała i rozwijała kursy języka polskiego dla cudzoziemców oraz wolontariat. Zajmuje się również organizacją wydarzeń, prowadzi warsztaty, koordynuje projekty szkoleniowe. W tym roku rozpoczęła także działalność w zarządzie fundacji.

Bolesław Rok

Dyrektor Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego, wykładowca na studiach MBA. Dyrektor naukowy studiów podyplomowych „CSR. Strategia odpowiedzialnego biznesu”. Od 30 lat związany z biznesem jako przedsiębiorca i doradca. Współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu, współautor corocznego Rankingu Odpowiedzialnych Firm dla „Dziennika Gazety Prawnej” (organizowanego w tym roku po raz dziesiąty), przewodniczący jury ogólnopolskiego konkursu na najlepsze prace dyplomowe z etyki biznesu Verba Veritatis, koordynator międzynarodowych projektów dotyczących innowacji na rzecz zrównoważonego rozwoju. Pełnomocnik zarządu ds. etyki w PGNiG SA. Członek m.in. rady programowej Instytutu Innowacyjna Gospodarka, rady programowej United Nations Global Compact, Sieci Sensownego Biznesu. Autor książki „Podstawy odpowiedzialności społecznej w zarządzaniu” (2013).

Agata Stafiej-Bartosik

Dyrektor generalna Ashoka Polska. Związana z Ashoką od 2001 roku, kiedy została wybrana jako Ashoka Fellow za promowanie narzędzi marketingu i mediów jako sposobu wzmacniania organizacji pozarządowych. Współzałożycielka Fundacji Komunikacji Społecznej i organizacji SMartKollektiv (Serbia). Pełniła funkcję menedżera ds. społecznej odpowiedzialności firmy (jako pierwsza osoba w Polsce na stanowisku o tej nazwie) w firmie Danone, w której tworzyła i prowadziła program Podziel się Posiłkiem oraz Partnerstwo dla Zdrowia. W 2007 roku założyła firmę doradczą ASB Consulting, zajmującą się wspieraniem firm w projektowaniu programów nastawionych na generowanie realnych zmian i efektów społecznych, która została włączona do zespołu ds. zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu PwC (pracowała tam cztery lata). Pisze opowiadania dla dzieci, w których wykorzystuje piłkę nożną do poruszania trudnych i ważnych tematów społecznych. Studiowała socjologię i sztuki spektaklu w Polsce i we Francji.

Anna Ostaszkiewicz

prezes zarządu PayTel SA
Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz programu International MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, akredytowanego przez London Business School. Doktorantka w Kolegium Finansów i Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej. Członek prezydium Koalicji na rzecz Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności.
Od 2000 roku związana z rynkiem usług finansowych oraz płatniczych. Doświadczenie zdobywała w sektorze bankowym i telekomunikacyjnym, pracując w korporacjach w Polsce i za granicą (m.in. Citigroup, T-Mobile) oraz prowadząc własną praktykę doradczą. Od października 2013 roku zarządza spółką świadczącą usługi płatnicze PayTel SA.
Uczestniczy w Koalicji Prezesi-wolontariusze. Angażuje się w projekty związane z edukacją finansową.

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie. Zgadzam się